Dierovanie zo zvitku, lasery zo zvitku a linky na profilovanie 

Firma Dalcos je výrobcom uceleného radu dierovacích liniek s odvíjaním zo zvitku a potrebného príslušenstva pre potreby zákazníkov a ich potrieb. Tieto linky sa vyznačujú precíznosťou, vysokou produkciou a pruźnosťou pri potrebnej zmene výroby.

Hrúbka dierovaného plechu vytvára dve línie liniek:

-  PXN pre hrúbku materiálu do 2 mm hrúbky a od 20 do 1 500 mm šírky

- ERGO pre hrúbku materiálu od 3 do 4 mm ,  a od 70 do 1 000 mm šírky

Všeky dierovačky PXN a aj ERGO majú śtandardnú konfiguráciu, ktorá sa dá prispôsobiť podľa potreby nasledovne:

- Rotačné viacnásobné nástroje typu G a Multitools pre zväčšenie flexibility

- Dajú sa do dierovačky zabudovaťšpeciálne lisy ,ktoré sa aktivujú len pre vysekávanie rohov, alebo šeciálnych dier podľa zákazníkových požiadaviek 

Firma DALCOS tiež vyrába dierovaciu linku na výrobu LF profilov a kaziet 60 x 60 cm a 120 x 120 cm

Základné typy liniek 

 • PXN 400
 • PXN 800
 • PXN 1250
 • PXN 1 500
 • VEGA
 • ERGO 400
 • ERGO 800
 • ERGO 1 000
 • LF
 • PXN 400 pre výrobu dverových a okenných rámov
 • PXN 800 pre výrobu kovového nábytku

 

Dierovacia linka DALCOS PXN „ FRAMES AND DOORS“ je hlavná linka urćená na výrobu rámov dverí, poźiarnych dverí a bezpečnostných dverí Linka je vhodná na automatickú výrobu profilov dverí ako aj prísluśenstva na tieto dvere.DALCOS Vega Bialternato je patentované uchopenie materiálov,vrátane PVC-poťahovaných povrchov aj bez ochrannej fólie, čo zabezpečuje rovinnosť aj pri dlhých úzkych profiloch. Linka má 10 posuvných dierovacích staníc typu B a C ovládané od obsluhy, čo umožňuje výrobu aj širokého množstva potrebného príslušenstva.

Použitím štandardných dierovacích nástrojov thick turret je linka pouźiteľná po celom svete. Ovládanie umožňuje nastavenie rozmerov panelov v krátkom čase len zmenou paramterov, a zároveň umožňuje využitie 100% plochy plechu. Linka je vybavená 2 tonovým hydraulicky rozpínaným odvíjačom , rovnačkou a výškovo nastaviteľným stohovacím stolom.          Hrúbka plechu : 0,2 – 2 mm, Šírka zvitku : 20 – 400 mm

Dierovacia linka DALCOS PXN „ METAL FURNITURE“ je hlavná linka urćená na výrobu kovového nábytku, krytov, elektrických skríň a serverových rozvodných skríň. Na tejto linke sú zohľadnené vśetky skúsenosti firmy DALCOS pri výrobe hore uvedených výrobkov.

DALCOS Vega Bialternato je patentované uchopenie materiálov, vrátane lakoplastovaných povrchov aj bez ochrannej fólie. Vstavané nožnice odstrihnú hotový produkt, ktorý je pripravený na ohýbanie. Použitím štandardných dierovacích nástrojov thick turret je linka pouźiteľná po celom svete. Ovládanie umožňuje nastavenie rozmerov panelov v krátkom čase len zmenou paramterov, a zároveň umožňuje využitie 100% plochy plechu. Linka je vybavená 4 tonovým hydraulicky rozpínaným odvíjačom , rovnačkou a výškovo nastaviteľným stohovacím stolom. Hrúbka plechu : 0,2 – 2 mm, Šírka zvitku : 20 – 830 mm.

Jednoduchý stohovací stôl s hydraulickým zdvihom

Ihneď po odstrihnutí sa vyrobené diely posúvajú na 2 pohyblivé platne, ktoré saotvárajú v strede čim vyrobené kusy vypadávajú na paletu, ktorá sa automaticky výškovo nastavuje. Tento systém sa používa pri výrobe svetiel a dverí.

 

Robotizované stohovanie s vákuovým systémom

Tento systém ukladania je vhodný pre ukladanie do rozlićných pozícií a pre širśie panely. Robotické rameno zoberie diel priamo od dierovačky a uloźí ho do požadovanej pozície.

 

Najjednoduchšie riešenie dopravy vyrobených dielov 

Vyrobený diel sa ihneď po predierovaní a odstrihnutí posúva do ďaľšieho stroja automaticky pomocou pásového alebo valčekového dopravníka.

EXN - Plne elektrické dierovanie

Pre materiály od šírky 40 do 800 mm, pri používaní až 28 nástrojov (vrátane 4 rotujúcich) a vstavaných nožníc vždy o ploche 9 m2:

Stroj pracuje pre hrúbky materiálov od 0,4 do 4,0 mm a linka môže byť vybavená odvíjačom, rovnačkou, vstavaným lisom a ak je treba, tak aj exkluzívnym vtláčacím systémom na plnivo napr. na vonkajšie žalúzie.

LXN - Fiber laser s odvíjaním zo zvitku

Najnovšia technológia integrovaná do linky s rezaním laserom a odvíjaním zo zvitku LXN. Vďaka použitiu vláknového lasera je výroba rýchla a úsporná, pričom vďaka unikátnemu systému Videnia stroj ponúka maximálnu presnosť. LXN spracováva jednotlivé plechy ako aj zvitky, a preto je ideálne pre flexibilnú výrobu, ako aj výrobu veľkých sérií. Automatický výrobný cyklus umožňuje nepretržitú 24 hodinovú výrobu s jedným zvitkom, vďaka unikátnemu systému nakladania a vykladania. Systém Videnia Dalcos identifikuje hrany plechu a preddierované otvory a umožňuje 100% využitie materiálu až po jeho okraje.

DALLAN® - Technológia dovedená do dokonalosti

Viac ako 30 rokov firma DALLAN navrhuje a vyrába formovacie linky na výrobu kovových profilov od hrúbok od 0,2 do 2 mm.  Firma pracuje celosvetovo, kde má dodávky vo viac ako 70 krajinách celého sveta na piatich kontinentoch.

 

Hlavné zameranie je výroba strojov a hotových liniek pre vyrobu profilov pre nasledovné aplikácie : vnútorný dizajn, vstupné systémy,  ochrana pred slnkom, energeticky šetriace budovy , vzduchotechnika  a priemyselné sklady . Okrem tohoto DALLAN vyrába rozličné typy  liniek na spracovanie výrobkov zo špeciálnych povrchovo upravených materiálov, ako aj lakoplastovaných povrchov.

 

Príklady možných výrobných liniek  

 • Profilovacie linky Monoblocco Combi sú vyrobené tak,že sú jednoduché na obsluhu.
 • Sú to špeciálne linky pre dverové profily, kompletne predpripravené na formovanie, rovnanie a odrezanie spoločne v komplatnej jednotke .
 • Zahŕňajú aj riešenia pre dierovanie a vyseknutie výrezov. Automatický programovací cyklus s programovaním X.ovej osi.
 • Stroje pre jeden alebo viacero profilov so systémom Combi ( rýchla výmena nástrojov ).
 • Vedľa stroja môźete vidieť štadardné výrobky na tomto stroji.

Profilovacie a dierovacie linky Typ Combi sú vyrobené pre profily ktoré potrebujú viacero typov spracovania a dajú sa použiť do hrúbky materiálu 2 mm

Tieto linky sa konštruujú presne podľa požiadaviek zákazníka. Je možné do linky zabudovať aj časť pre zváranie a balenie.Veľká bezpečnosť a jednoduchá obsluha robia tieto linky príťažlivé pre zákazníkov .

Profilovacie linky pre výrobu osvetľovacích telies, ako aj vonkajšie osvetlenia pre montáž neónových svetiel. Výroba jednoduchých, alebo dvojitých lamiel aj zo špeciálnych lakoplastovaných materiálov v rozličných rozmeroch.

Profilovacia linka s kompletným vybavením pre výrobu penouplnených profilov žalúzií v rozličných šírkach

 • Plnenie penou, dierovanie a delenie v jednej linke• Linku je možné použiť na výrobu žalúzií pre plnenie tvrdou alebomäkkou penou
 • Na požiadanie sa dá dodať aj príslušenstvo na balenie profilov alebona dĺžkové strihanie žalúzií, kompletne s aretáciou a s koncovkamialebo bez koncoviek ( Dallan patent )
 • Výrobná rýchlosť linky od 30 do 80 m/Min• Hotové žalúzie s perforáciou• Zmena produkcie na výrobnej linke do 30 Min.

Novinky

Nová generácia vysekávačiek EUROMAC

Nová generácia vysekávačiek Euromac STX ponúka nový rám s väčšími rozmermi, ktorý umožňuje stroju pracovať pri vyšších rýchlostiach s vyššou stabilitou a pracovnou presnosťou. STX spĺňa požiadavky pre stroj s vyšším výkonom a produktivitou, a zároveň redukuje prevádzkové náklady. Spolu s...
Celý článok

Nová rubrika uverejnená na stránke - Články o strojoch

  Vážení zákazníci a Obchodní priatelia,   Oznamujeme Vám, že sme pridali na náš web novú rubriku Články - stroje, v ktorej sme uverejnili doteraz všetky publikované články v časopise Strojárstvo, a tiež pravidelne pripravované informácie o novinkách, a to v prehľadnejšej a...
Celý článok

MT-MONT s.r.o.

Kosodrevinová 19,
821 07, BRATISLAVA
+421 911 704 426 okolicanyi@mtmont.eu
Všetky práva vyhradené